Ніагарський водоспад

N2_Niagara_Falls

Дивлячись на велич і силу Ніагарського водоспаду, кожна людина відчуває себе лиш маленькою немічною мурахою проти природнього творіння. В Америці є безліч привабливих місць. Туристична віза в США відкриє перед Вами багато цікавого.

Ніагарський водоспад є другим за величиною у світі. Його випередив водоспад Вікторія, що знаходиться в в Південній Африці. Ми звикли називати цей водоспад просто — Ніагарський, але, на справді, це цілий комплекс, який складається з трьох окремих водоспадів: Підкова (Канадський), Американський водоспад і Фата.

Підніжжя Американського водоспада закидано каменями, тому висота падіння води дорівнює лише 21 метру, а його ширина складає 323 метра. Таким чином кожної секунди тут спадає 567 811 літрів води! Канадський водоспад значно більший. З шириною 792 м. і висотою 53 м. він пропускає аж 2 271 247 літрів за одну секунду. Фата — найменший з цієї групи (ширина 17м, висота 24), він ніби відділений від Американського невеликим острівцем — Луна.

Назва походить від назви річки — Ніагара. Більша її частина не потрапляє в зону водоспада, оскільки проходить через  чотири тунелі, які збудовані для кількох гідроелектростанцій. Після того як вона пройде через гідроелектростанції вода знову повертається в річку, але вже нижче водоспада. Якби воду не використовували для гідроелектростанцій, то об’єм спадаючої води був би значно більшим, а разом з ним і сильніший шум. Також, цікаво знати, що у разі небезпечних ситуацій потік води можуть зменшити шляхом перенаправлення його на станцію.

На об’єм води, що спадає, впливають пори року і час доби. Найбільший потік води проходить в денний час, а також в час туристичного сезону.

Цікаво, що Ніагарськтй водоспад ніколи не замерзає. Однак, вода і туман все ж створюють льодяні химери на берегах. Це призводить до утворення льоду товщиною в 15-17 метрів. А якщо зима надто затягнулася і були тривалі морози, то лід може навіть утворити справніжній міст через річку!

В історії був зафіксований лише один випадок у 1848 році, коли потік води повністю призупинився через льодяний покров. Але це тривало лише кілька годин.

А ще, взимку 1888 року, близько 20 тисяч осіб спустилися на льодяний міст, щоб оглянути водоспад зверху  вниз.  Тоді все обійшлося. А от у 1912 все повторилося, але міст тріснув, в наслідок чого три людини загинули.

Якось у 1969 році Американський водоспад був повністю призупинений аж на три місяці. Річку пустили іншим руслом. Все це зробили для того щоб мати можливість прибрати з підніжжя водоспаду камені, які обвалилися і рихлу породу. Після таких робіт водоспад став ще більш привабливим.

Будь який тип візи в США дасть вам можливість тут побувати.